Hipertansiyon Kliniği

Hipertaniyonu tedavi etmek felç ve kalp krizini önlemek demektir!

Hipertansiyon tedavisi kapsamlı bir tedavidir, hastanın da dahil olduğu bir ekip işidir !

 

Viva'da hipertansiyonu olan veya hipertansiyon riski taşıyan kişilerin kapsamlı klinik değerlendirmeleri yapılır. Bu değerlendirmeler kişinin yaşı, beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı ve iş koşulları, aile öyküsü ve varsa diğer hastalıkları ve kullandığı ilaçları kapsar. Hipertansiyon hastalarının muayenesi sonuç ve tedavi planlaması dahil en az bir saat süren bir değerlendirmeyi içerir. 

Kişi önce ayrıntılı bir muayeneden geçer. Bu muayenede sadece kan basıncı değil, kan basıncı yüksekliğinden etkilenebilecek tüm organ sistemleri gözden geçirilir. Kalp ve damar bulguları kayda alınır. 

Hipertansiyondan etkilenen en önemli organ olan kalbe yönelik olarak EKG, ekokardiyografi tetkikleri yapılır.

 ekg kalp kriz tetkik    eko nedir ali serdar fak eko nedir kalp görüntü ali serdar

Kan basıncında dalgalanma olan veya tedavisinde güçlük olan kişilerde 24 saat otomatik kan basıncı kaydı (tansiyon Holter) yapılır. Hipertansiyon aritimlere sebep olabilir; bu durumda 24 saat veya daha uzun süreli otomatik EKG kaydı (ritim Holter) tetkiki yapılır.

tansiyon holter ali serdar

Hipertansiyon tedavisi sadece ilaçlardan ibaret edeğildir.

Hipertansiyon tedavisinde sağlıklı beslenmek ve uygun kiloya inebilmek çok önemlidir. Ancak sevimsiz "diyet" ya da "perhiz" programları değil, sürdürülebilir sağlıklı beslenme esas olmalıdır. Hastalarımız kendi bünyelerine, metabolizmalarına ve yaşam tarzlarına uygun beslenme konusunda diyetisyen yardım alabilirler. Sağlıklı beslenme programılarımız kardiyolog ve diyetisyenin ortak takibi altındadır.

 

Hastalarımızın tüm bilgileri dijital olarak kaydedilir ve istenildiğinde kendilerine rapor olarak sunulur. Arzu eden hastalarımıza kontrol zamanları kendilerine SMS veya telefon yoluyla hatırlatılır. 

Unutmayın hipertansiyon önlenebilir, hipertansiyonda erken tedavi kalp hastalığını ve felci önler.

www.vivasaglik.com

RANDEVU:

0216 411 0 112

0539 260 80 44